LidiaStaron.pl
Aktualności
"Rzeczpospolita" musi przeprosić Poseł Lidię Staroń

Sąd Okręgowy, a następnie Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że publikowane "zarzuty" wobec Poseł Lidii Staroń były nieprawdziwe i ewidentnie naruszały jej dobra osobiste. Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych spowodowała, że miliony spółdzielców stało się faktycznymi właścicielami swoich lokali, a Posłanka działała w interesie obywateli. Sąd nakazał przeprosić Posłankę i zasądził od „Rzeczpospolitej” 90 tys. zł odszkodowania na wskazany przez Poseł Staroń cel charytatywny.

Więcej…
 
Ogólnopolska Akcja "Cała Polska rozmawia z Dziećmi!"

Ogólnopolska Akcja "Cała Polska rozmawia z Dziećmi"

„Mamo! Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”

Pomysłodawczynią i organizatorką Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska rozmawia z dziećmi!” jest Poseł na Sejm RP Pani Lidia Staroń.

I etapem Akcji był Konkurs „Mamo, Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”

Konkurs kierowany był do uczniów klas 1-3 szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli przygotować prace w kategoriach: prace plastyczne w formie plakatu, a także prace literackie – wiersz i proza. Każda praca konkursowa zawierała hasło „Mamo, Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”.

Więcej…
 
Prawny GPS

 

Z inicjatywy Poseł Lidii Staroń olsztyńscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poszerzają swoją wiedzę o prawie - w ramach projektu „Prawny GPS”.

Do projektu Pani Poseł zaprosiła olsztyńskich prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców. Każdy z nich przedstawia inny, wybrany aspekt prawa.

Więcej…
 
Będzie umowa deweloperska

Poseł Lidia Staroń interweniowała w sprawie konieczności regulacji stosunków między stronami „umowy deweloperskiej”, w celu zapewnienia ochrony praw nabywców mieszkań od dewelopera. Posłanka wskazała na brak regulacji w tym zakresie, a przez to brak ochrony klientów firm deweloperskich, którzy nabywają lokale mieszkalne.

Więcej…
 
Spółdzielnie dla spółdzielców

Nowe regulacje: prawo spółdzielcze i ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych to propozycje Poseł Lidii Staroń, które mają na celu zwiększenie wpływu członków na działalność spółdzielni. Projekty odpowiednich ustaw klubu PO – opracowane przy udziale ekspertów – trafiły już do Sejmu.

Więcej…
 
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich już otwarte!

W wyniku starań olsztyńskiej Posłanki Lidii Staroń, Olsztyn został czwartym miastem po Częstochowie, Kielcach i Krakowie, w którym otwarto punkt przyjmowania interesantów biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej…
 
Budowa drogi nr 16 nie stanie w miejscu

Poseł Lidia Staroń, zaniepokojona informacją o wstrzymaniu realizacji inwestycji drogi krajowej nr 16, skutecznie osobiście interweniowała w Warszawie u Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka i Elżbiety Bieńkowskiej, Minister Rozwoju Regionalnego.


Posłanka najpierw uzyskała zapewnienie obu ministerstw dalszego finansowania przebudowy „szesnastki”, a następnie już osobiście Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury, na konferencji zorganizowanej przez Poseł Lidię Staroń w biurze poselskim w Olsztynie, zapewnił o dalszym finansowaniu przebudowy drogi nr 16.

Więcej…
 
Cygański zostaje

Poseł Lidia Staroń skutecznie interweniowała do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie odwołania przez Zarząd Województwa ze stanowiska Dyrektora Warmii i Mazur Pana Janusza Cygańskiego, po tym, jak stanął w obronie Zamku w Lidzbarku Warmińskim. Interwencja Poseł Staroń spowodowała pozostawienie dyrektora na stanowisku.

 
Wywóz śmieci w Olsztynie jest za drogi
Posłanka skutecznie interweniowała w sprawie wadliwego działania miejskiej spółki ZGOK oraz bezzasadnego utrzymywania w obrocie prawnym uchwały Rady Miasta Olsztyn powodującej podwyższenie opłat za wywóz śmieci do Mławy. Interwencja dotyczyła także miejskiej spółki ZGOK generującej straty. Tą sprawę Poseł Lidia Staroń podnosiła dwukrotnie na sesjach Rady Miasta Olsztyna.
 
Adwokaci stracą monopol na sprawy karne
Radcowie prawni będą mogli reprezentować pokrzywdzonych w sprawach karnych – te przepisy zaproponowane przez Posłankę Staroń 8.06.2010r wchodzą w życie.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2011 lidiastaron.pl