LidiaStaron.pl
Aktualności
Komornik zajął dwa wozy strażackie – Poseł Lidia Staroń interweniuje u Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.

W związku z prośbą o interwencję, 19 czerwca 2015 r. Poseł Lidia Staroń wystąpiła do Prokuratora Generalnego z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nadużycia uprawnień, poświadczenia nieprawdy oraz narażenia na zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców.

Posłanka zwróciła się także do Ministra Sprawiedliwości z prośbą o wszczęcie postepowania dyscyplinarnego przeciwko komornikowi (z sankcją wydalenia z zawodu).

Za długi właściciela warsztatu komornik zajął dwa wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie i Wysoczynie, czekające w warsztacie na naprawę. Nie okazał przy tym tytułu wykonawczego uprawniającego do prowadzenia egzekucji. Czynności mógł dokonać „zza biurka” – bo protokół zajęcia dotarł do właściciela warsztatu dużo później. Zajęcie wozów rażąco naruszało prawo, a także mogło narazić mieszkańców na zagrożenie życia lub zdrowia (samochody zostały oddane pod dozór osoby trzeciej). Odpowiedzialność za to działanie ciąży na komorniku. Ten, zamiast przyznać się do błędu, zapowiada licytację.

Więcej na ten temat również w załączonym materiale TVN24

 
Poseł Lidia Staroń wzięła udział w kolejnym odcinku programu "Sprawa dla reportera", emitowanym w TVP dnia 18 czerwca br.

Wśród poruszonych w tym odcinku spraw m.in. problemy osób, które podpisały z firmą udzielającą pożyczek (tzw. „chwilówek”) akty notarialne pożyczki z umową przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie. Po pewnym czasie, gdy z powodu wysokiego oprocentowania kredytobiorcy nie byli w stanie spłacać długu, firma pożyczkowa przejmowała ich majątek. Sprawą zajmowała się Prokuratura jednak nie dopatrzyła się przestępstwa.

Załączamy link do całego programu:

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/18062015/20254411

 
Wręczenie nagród zwycięzcom „Mój pomysł na wykorzystanie nauk ścisłych w rozwiązywaniu problemów życia codziennego”

Podczas wczorajszej (18.06.) uroczystości w Urzędzie Miasta Olsztyn, wręczono nagrody laureatom V edycji konkursu „Mój pomysł na wykorzystanie nauk ścisłych w rozwiązywaniu problemów życia codziennego”, którego Honorowym Patronem od początku jest Poseł Lidia Staroń.

Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej, a organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej w Olsztynie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Olsztynie. Udział w konkursie daje młodzieży możliwość sprawdzenia własnej kreatywności oraz możliwości wykorzystania wiedzy teoretycznej w codziennym życiu.

Serdecznie gratulujemy oryginalnych prac zarówno laureatom konkursu, jak i wszystkim jego uczestnikom!

 
"Rzeczpospolita" musi przeprosić Poseł Lidię Staroń

Sąd Okręgowy, a następnie Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że publikowane "zarzuty" wobec Poseł Lidii Staroń były nieprawdziwe i ewidentnie naruszały jej dobra osobiste. Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych spowodowała, że miliony spółdzielców stało się faktycznymi właścicielami swoich lokali, a Posłanka działała w interesie obywateli. Sąd nakazał przeprosić Posłankę i zasądził od „Rzeczpospolitej” 90 tys. zł odszkodowania na wskazany przez Poseł Staroń cel charytatywny.

Więcej…
 
Ogólnopolska Akcja "Cała Polska rozmawia z Dziećmi!"

Ogólnopolska Akcja "Cała Polska rozmawia z Dziećmi"

„Mamo! Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”

Pomysłodawczynią i organizatorką Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska rozmawia z dziećmi!” jest Poseł na Sejm RP Pani Lidia Staroń.

I etapem Akcji był Konkurs „Mamo, Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”

Konkurs kierowany był do uczniów klas 1-3 szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli przygotować prace w kategoriach: prace plastyczne w formie plakatu, a także prace literackie – wiersz i proza. Każda praca konkursowa zawierała hasło „Mamo, Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”.

Więcej…
 
Prawny GPS

 

Z inicjatywy Poseł Lidii Staroń olsztyńscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poszerzają swoją wiedzę o prawie - w ramach projektu „Prawny GPS”.

Do projektu Pani Poseł zaprosiła olsztyńskich prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców. Każdy z nich przedstawia inny, wybrany aspekt prawa.

Więcej…
 
Będzie umowa deweloperska

Poseł Lidia Staroń interweniowała w sprawie konieczności regulacji stosunków między stronami „umowy deweloperskiej”, w celu zapewnienia ochrony praw nabywców mieszkań od dewelopera. Posłanka wskazała na brak regulacji w tym zakresie, a przez to brak ochrony klientów firm deweloperskich, którzy nabywają lokale mieszkalne.

Więcej…
 
Spółdzielnie dla spółdzielców

Nowe regulacje: prawo spółdzielcze i ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych to propozycje Poseł Lidii Staroń, które mają na celu zwiększenie wpływu członków na działalność spółdzielni. Projekty odpowiednich ustaw klubu PO – opracowane przy udziale ekspertów – trafiły już do Sejmu.

Więcej…
 
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich już otwarte!

W wyniku starań olsztyńskiej Posłanki Lidii Staroń, Olsztyn został czwartym miastem po Częstochowie, Kielcach i Krakowie, w którym otwarto punkt przyjmowania interesantów biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej…
 
Budowa drogi nr 16 nie stanie w miejscu

Poseł Lidia Staroń, zaniepokojona informacją o wstrzymaniu realizacji inwestycji drogi krajowej nr 16, skutecznie osobiście interweniowała w Warszawie u Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka i Elżbiety Bieńkowskiej, Minister Rozwoju Regionalnego.


Posłanka najpierw uzyskała zapewnienie obu ministerstw dalszego finansowania przebudowy „szesnastki”, a następnie już osobiście Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury, na konferencji zorganizowanej przez Poseł Lidię Staroń w biurze poselskim w Olsztynie, zapewnił o dalszym finansowaniu przebudowy drogi nr 16.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
© 2011 lidiastaron.pl